Bir Türk-Amerikan Derneği Markasıdır

Cep : 0 501 361 44 50

Tel   : (312) 234 44 50

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri

 

Okul öncesi çağdaki çocuğun gelişiminin önemli bir parçası ise ruhsal/zihinsel denge ve bütünlüktür. Öğrencilerimizin kendini tanıyan mutlu bireyler olabilmeleri ve doğru yönlendirilmeleri için uzman desteği son derece önemlidir.

 

Merkez Psikoloğumuzun koordinasyonunda görev tanımı ve sorumlulukları geliştirilmiş olan Psikologlarımız öğrenci gelişimlerini yakından takip etmekte, gelişim programları hazırlamakta, etkinlikler düzenlemekte, veli ve öğretmenlere destek olmakta ve yol göstermektedir.

 

Aile Danışmanlığı Hizmeti

Nesilden Nesile Anaokulu Psikoloğu tarafından verilecek olan hizmet sayesinde çocuklarımızın okula uyum sürecinden, mezun oluşlarına kadar, değerlendirilmesi, gelişimleri ile ilgili ailelerin bilgilendirilmesi, gelişim dönemlerinde yaşadıkları problemlerle ilgili ailelere rehberlik verilmesi, ihtiyaç duyulan konularda seminerler ve aile toplantıları düzenlenmesi yoluyla, ailelere sürekli bir değişme ve çocuklarıyla birlikte gelişme olanağı sunacaktır.

 

İlgi ve Beceri Rehberliği

Her birey farklı alanlara ilgi duymakta ve farklı alanlarda daha başarılı olmaktadır. Nesilden Nesile Anaokulu, tüm öğrencilerimizin kendilerini daha iyi tanıyabilmeleri, kuvvetli yönlerini keşfetmeleri ve ilgi, beceri ve eğilimleri doğrultusunda yönlendirilebilmeleri için tüm öğrencilerini belirli aralıklarla yetenek ve beceri testlerine tabii tutar. Bu sayede öğrencilerinin gelecekte kendilerini daha mutlu hissedecekleri ve daha başarılı olacakları alanların tespit edilmesi ve öğrencilere bu doğrultuda rehberlik sunulması hedeflenmektedir.

 

Tüm Nes Nes Anaokullarında uzman bir psikolog görev almaktadır.

 

Öğretmen Eğitimleri

Nesilden Nesile Anaokulu'nda görev alan tüm öğretmen ve eğitmenlerimizin alanlarında uzman profesyoneller olmasına karşın, yaşam boyu öğrenme, modern yaklaşımları takip etme ve sürekli daha iyisini hedefleme yapımız gereğince tüm öğretmenlerimiz her sene

 

alanlarında kendini ispatlamış akademisyenler tarafından temin edilen Hizmet-Öncesi eğitimlere katılmakta ve yıl içerisinde belirli aralıklarla Hizmet-İçi Eğitimlere tabii tutulmaktadır. Gözlem ve eğitim çalışmalarının bir arada yapıldığı bu çalışmalar ile tüm öğretmenlerimizin dünyada meydana gelen akademik gelişmelerden haberdar olmaları ve yeni bulgular ve sistem revizyonu doğrultusunda daha iyiye yönelebilmeleri hedeflenmektedir.

Populer Tags:

Anaokulu Ankara, Kreş Ankara

İngilizce Anaokulu Ankara,
Ankara Kreş, Ankara Preschool

İletişim:

Tel: 0 312 238 18 01

Email:  info@tadpreschool.com

Adres:  Alacaatlı Caddesi 3313. Sokak No:18 Çayyolu/Ankara